niedziela, 22 czerwca 2014

Jak robić pompony - zaczynam robić dywanik z pomponów

Jak już pisałam wcześniej chciałabym mieć dywanik z pomponów, ale żeby mieć dywanik z pomponów trzeba się najpierw narobić samych pomponów. Dzisiaj właśnie zabrałam się do robienia pomponów. Zrobienie jednego jak dotąd zajmuje mi 15 minut. Coś czuje, że nie za szybko zobaczycie mój dywanik z pomponów :)
A teraz część główna postu czyli jak robić pompony oto kilka metod:

1) Tradycyjna wycinamy dwa kółka z otworami nawijamy włóczkę aż otwór się zapełni. Potem rozcinamy włóczkę. Przewiązujemy pomponik w środku, wyciągamy kółka formujemy pompon i na koniec pozostaje nam tylko przycięcie wystających włóczek. Tak żeby pomponik miał idealnie kulisty kształt.

instrukcja zaczerpnięta z portalu domosfera.pl
2) Pompony robione na palcach
Nawijamy włóczkę na palce, związujemy rozcinamy i przycinamy zupełnie jak w pierwszym sposobie tylko nie trzeba się męczyć z wycinaniem tekturowych kółek.

więcej znajdziecie na blogu worqshop

3) Malutkie pomponiki robione na widelcu 
Tak samo jak w poprzednich przypadkach tylko za podstawę służy nam tym razem widelec.


4) Też malutkie pomponiki, ale tym razem robione na ołówku 
Nakładamy włóczkę na ołówek, przytrzymując nałożoną końcówkę nawijamy włóczkę w poprzek nałożonej. Jak już mamy nawiniętą odpowiednią ilość włóczki wiążemy dwa końce włóczki zaciskamy i przecinamy tak żeby powstał pompon. Oczywiście można potem równać wystające końcówki. 

więcej na srebrnaagrafka.pl w artykule o pomponach

5) A tu sposób na łatwe i szybkie wyrabianie dużej ilości pomponów.

cały tutorial możecie znaleźć tu

6) I na koniec przyrząd do robienia pomponów 
Przyrząd rozkładamy, owijamy włóczką potem zamykamy i przecinamy wzdłuż brzegów przyrządu. Włóczkę mocno związujemy nitką. Wystarczy teraz tylko delikatnie usunąć szpulkę i jak w poprzednich przypadkach przyciąć wystające końce włóczki, żeby pompon ładnie wyglądał. 

więcej na blogu beva-handmade

1 komentarz:

  1. Ile Pani zużyła włóczek? Sama zabieram sie do zrobienia dywaniku ale nie wiem ile mniej więcej bede potrzebowala włóczki😊pozdrawiam!!!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...