piątek, 15 maja 2015

Sznurek dziewiarski i biżuteria z tegoż sznurka

Biżuteria, którą dzisiaj pokaże wykonana jest ze sznurka dziewiarskiego. Taki sznurek można wykonywać ręcznie za pomocą szydełka, młynka do sznurków lub laleczki dziewiarskiej. 


Oczywiście sznureczki wykonane na laleczce i młynku wychodzą równiej niż te wykonane szydełkiem. Również pod względem czasu wykonania młynek zdecydowanie wygrywa w ciągu 15minut mamy ok 7m sznurka.
Lecz jeśli ktoś nie chce wydawać ok 60zł na młynek lub 20zł na laleczkę dobrą alternatywą jest wykonie własnoręcznej laleczki dziewiarskiej. Wystarczy kawałek jakiejś rurki, kilka patyczków lub drucików (im więcej patyczków przymocujecie do rurki tym więcej sznurek będzie miał oczek a im szersza rurka tym szerszy sznurek będzie wychodził). Następnie patyczki mocujemy w równych odstępach na rurce. Trzeba dobrze przykleić tak żeby w czasie pracy patyczki się nie przemieściły.
Oto nasz laleczka dziewiarska zrobiona z kawałka rurki, szprych rowerowych i taśmy izolacyjnej. Szprych dodatkowo zostały przyklejone kropelką do rurki.


Tu możecie znaleźć jak taki sznurek wyplatać wszystko ładnie i dokładnie pokazane wyplatanie sznurka dziewiarskiego

A oto właśnie moja wyżej wspomniana biżuteria wykonana z sznurka dziewiarskiego. Na razie jeden komplecik, ale na pewno nie ostatni. Kolejne czekają już tylko na wykończenie.9 komentarzy:

 1. Pomysłowe biżutki, kolczyki odjazdowe , pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, już posprawdzałam na necie jak to się robi. Dziękuję)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie to wygląda! Chyba najwyższy czas, żeby spróbować swoich sił w nowej technice. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny naszyjnik, można się nieźle takimi zabawkami pobawić!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł. Zestaw iście wiosenny. ;) Super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładnie i kolorowo :) pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...