sobota, 17 maja 2014

Wiklina z papieru

Czym jest wiklina i co z niej można zrobić każdy chyba wie, ale czy można wykonać coś podobnego tańszym kosztem i łatwiej oczywiście za pomocą papierowej wikliny.


Sama jestem w prawdzie dość początkującym użytkownikiem tego cuda i na razie testuje jeszcze możliwości samej wikliny jak i moje umiejętności. Już powstały co prawda dwa koszyczki, ale raczej nie nadają się do pokazania bo wyszły krzywe i odrobinę nieforemne. Jak pisałam jestem początkująca a wyplatanie z wikliny mimo że wygląda nieskomplikowane i wydaje się łatwe to wcale takie nie jest. Potrzeba trochę praktyki, żeby stworzyć coś ładnego i zgrabnego.
Ale zaczynając od początku czego potrzebujemy żeby zacząć zabawę z wyplataniem: klej, patyczek do szłyków, nożyczki lub nożyk i najważniejsze gazeta


Na początek najlepiej używać miękkiej papierowej gazety np. jakiejś codziennej mi najlepiej z taką gazetą się pracuje, oczywiście nie wszystkie gazety też się nadają z gazet o twardych i dość śliskich stron rurki mogą wyjść za twarde i nie da się nimi wyplatać.

Zwijanie rurki rozpoczynamy od zawinięcia jednego z rogów gazet na patyczek. Trzeba to zrobić dość dokładnie i mocno bo na tym utrzymuje się cała rurka. Jeśli początek jest dobrze i mocno zwinięty to rurka się później nie rozwinie. Dzięki takiemu zawinięciu początku rurka sama się trzyma i nie trzeba używać żadnego kleju, żeby zacząć.


Zwijamy tak do końca kawałka gazety. I na końcu róg który nam zostanie należy posmarować klejem żeby rurka się nie rozwinęła.


Po upewnieniu że koniec rurki dobrze się przykleił pozostaje nam już tylko zsuńcie rurki z patyczka. Powinna zejść łatwo i bezproblemowo nie rozwijając się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...